Základní Škola VápennáVápenná 262, 790 64 Vápenná, tel.: 584 439 085, e-mail: zs.vapenna@centrum.cz
Základní Škola Vápenná

1.A

Školní výlet 1. A

V pátek 20. 5. jsme se vydali na výpravu za poznáním Jeskyní na Pomezí. Prošli jsme se do Lázní Jeseník a vyzkoušeli léčivou vodu v balneoparku. Ochutnali jsme zmrzlinu a užili si i cestu vlakem domů. Den byl krásný a dětem se výlet moc líbil.

M. Hejrová

Pampelišková výprava 1.A

Letošní jaro je krásně rozkvetlé. Užili jsme si bádání a tvoření na louce.

Natrhali jsme pampelišky na pampeliškový med, počítali jsme hlavičky pampelišek. Učili jsme se plést věnečky.

Malovali jsme pampeliškami na papír, co jiného než pampelišky.

M. Hejrová

1.A - Přírodovědná korespondenční soutěž

Prvňáčci se dobrovolně zapojili do výtvarné soutěže. V naší kategorii bylo za úkol ztvárnit les v noci.

Naše díla měla úspěch. Všem dětem gratuluji a děkuji za jejich chuť dělat něco navíc.

M. Hejrová

Den Země – Ukliďme Česko

Zapojili jsme se do akce Ukliďme Česko, prvňáci uklízeli střed obce. Za odměnu dostali špekáček na fotbalovém hřišti. Větší odměnou však byl pocit z dobře udělané práce.

M.H.

Veselé Velikonoce v 1.A

Před prázdninami jsme si připomněli tradice velikonočních svátků. Tvořili jsme velikonoční dekoraci, povídali si o tradicích, některé jsme si vyzkoušeli. Díky ochotným rodičům jsme ochutnali velikonočního beránky, perníčky a jiné dobroty. Přejeme všem poklidné a zdravé velikonoční svátky.

M. Hejrová

Jaro přišlo k nám

Už je venku krásně, svítí sluníčko a na svět vykoukly první jarní květinky. Nám to nedá a jdeme ven pozorovat naši přírodu, jak se probouzí, voní a kvete.

Květiny poznáme, a dokážeme je i popsat. Venku se učíme rádi.

M. Hejrová

PONOŽKOVÁ VÝZVA V 1.A

Oslava dne Downova syndromu je spojována s tzv. Ponožkovou výzvou. Ponožky byly zvoleny symbolicky proto, že když se dá pár ponožek k sobě patami, připomíná chromozom X, který mají osoby s Downovým syndromem ztrojený.

21. 3. si dáváme na každou nohu jinou ponožku, čímž odkazujeme na odlišnost a „jinakost“ osob s tímto syndromem. Vyjadřujeme tím podporu a solidarit a zároveň dáváme najevo, že tuto odlišnost chápeme a respektujeme.

M. Hejrová

Zápisy do první třídy se blíží

Předškoláci z mateřské školy ve Vápenné se přišli podívat, jak to u nás ve škole chodí. Děti navštívily třídu prvňáčků a společně si vyzkoušely hodinu českého jazyka.

M. Hejrová

Masopust v 1.A

Krásný den plný masek, smíchu, dovádění, ale i učení si zažili prvňáčci v pondělí 28. 2.

A co se na takových dnech učíme? Co už umíme?

Umíme už pracovat ve skupinách, rozdělit si práci a pomáhat si. Jsme rádi spolu a dokážeme se pochválit i přátelsky napomenout. Učíme se respektu a toleranci.

Hejrová

Prvňáčci se chystají na první recitační soutěž

Abychom si recitaci užili, nebáli se a dokázali vystupovat před lidmi, vyzkoušeli jsme si recitaci na naší dopolední chvilce poezie. Velké díky patří rodičům, kteří pomohli dětem vybrat básničku a připravit rekvizity. Školní kolo bude již brzy, tak nám držte palce.

Hejrová

 

Vysvědčení 1.A

V 1.A se rozdávalo první vysvědčení.

Chvilku jsme se učili a pak jsme společně i jednotlivě hodnotili uplynulých 5 měsíců práce. Zkoušeli jsme se zamyslet nad tím, co se nám podařilo, v čem se můžeme zlepšit, co nás bavilo a naopak nebavilo.

A teď se už zase pustíme do práce, aby to závěrečné vysvědčení bylo stejně krásné, ne-li krásnější.

Hejrová

My tři králové jdeme k vám

Tak tato koleda se celý den ozývala z 1. A. Dopoledne jsme se seznámili se svátkem tří králů, jeho zvyky a tradicemi. Připomněli jsme si vánoční příběh a pracovali na pracovních listech na téma Tři králové. Společnými silami jsme si tři krále i vyrobili a teď zdobí chodbu naší školy.

Hejrová

Advent a Vánoce

Předvánoční čas v 1. A

Adventní dny se pomalu krátí a blíží se Vánoce. Naučili jsme se pojmenovat svíčky na adventním věnci, navštívila nás sv. Barbora a do vázičky nám přinesla barborky. Hned po sv. Barboře se ve třídě objevil Mikuláš s čerty a anděly, pár dní na to nám přišla zkontrolovat pořádek sv. Lucie. Celý adventní čas jsme chystali výzdobu školy i dárky a přáníčka pro naše nejmilejší. Navštívili jsme kamarády ve školce a společně si zazpívali koledy. Poslední prosincový den ve škole jsme si přáli „Šťastné a veselé!“

Tento čas je kouzelný. Přejeme všem krásné a pohodové vánoční svátky a hlavně zdraví.

Děti z 1. A, paní asistentka a paní učitelka J

Už máme Slabikář!

Děti z první třídy navštívil král Ota I., aby si je vyzkoušel, jestli již mohou dostat Slabikář. Prvňáčci četli, psali a říkali básničku. Všem se to moc povedlo a tak mohli být pasováni na čtenáře Slabikáře.

M. Hejrová

Beseda s paní spisovatelkou Katarínou Fiala

V úterý 16.11. jsme měli ve třídě vzácnou návštěvu. Paní spisovatelka nám představila své knihy 1.A a 2.A, zahrála nám pohádku, upekla perník, zahrála si s námi hry a četla ukázky z knížek. Báječně jsme se bavili.

Michaela Hejrová

 

Den laskavosti

13. listopad patří mezinárodnímu Dni laskavosti. Letos jsme se opět zapojili tentokrát již do 5. ročníku happeningu Jsem laskavec.

Prvňáčci vyrobili 20 dárečků pro seniory v Domově pokojného stáří sv. Františka v Javorníku a přidaly se k nám i děti z keramického kroužku. Program nacvičily děti z MK Studia a společnými silami jsme tak udělali velkou radost seniorům i jejich pečovatelům.

Hejrová

 

Strašidelný den

Veselý den plný strašidel, dýní a veselých úkolů jsme si pořádně užili.

Veronika Šebestová

 

Vitamíny pro zdraví

V hodinách prvouky se učíme poznávat ovoce a zeleninu. Povídali jsme si o důležitosti zdravé stravy a připravili jsme si společně zdravou svačinku.

Veronika Šebestová

 

Podzimní výprava 1.A

V pondělí 11. 10. bylo krásné podzimní počasí a my jsme se vydali na badatelskou výpravu na Vápenky. Ve třídě jsme se učili poznávat stromy, ale venku je to zajímavější. Cestou jsme si zopakovali vše, co známe o podzimu, na vlastní oči jsme zkoumali barvy podzimu a do třídy jsme si donesli spousty zajímavých listů, větviček a šišek.

Naši výpravu jsme zakončili vzpomínkou vytvořenou z přírodnin.

Michaela Hejrová

Jablíčkový den v 1.A

Projektový den na téma jablíček je u dětí velmi oblíbený. Na tento den si každý žák připravil své jablíčkové překvapení a představil ho ostatním. Odměnou za celodenní počítání, čtení a malování jablíček bylo sladké pečené jablko s pudinkem, které nám připravila paní asistentka Veronika.

Michaela Hejrová

Dráčci a draci v 1.A

První projektový den jsme prožili jako dráčci. Na zábavných pracovních listech jsme si zopakovali učivo, četli jsme, psali, počítali a malovali. Povídali jsme si o dracích pohádkových i létajících na podzim vysoko v oblacích. Poprvé jsme si vyzkoušeli práci ve skupině. Domů jsme si nesli krásný papírový větrník.

M. Hejrová

První dny ve škole

Seznámili jsme se s budovou školy, prošli jsme si třídy a učebny, zjistili jsme, kam se nesmí a kde můžeme kdykoliv zaklepat s důvěrou.

Už taky povídáme, píšeme, malujeme a cvičíme. Ve škole se nám líbí.

Hejrová

Prvouka se nejlíp učí venku

Učíme se správně chovat na chodníku i na cestě. Přecházet přes cestu a poznávat dopravní značky.

Hejrová

Zahájení školního roku

Tak už nám to začalo a s malých předškoláčků jsou velcí školáci. První den byl plný nadšení, radosti a dárků. Jak to bude dál?

Hejrová

Novinky

 

Kontakt

Základní škola Vápenná, okres Jeseník, příspěvková organizace

Vápenná 262, 790 64 Vápenná

tel: +420 584 439 085

mobil:

+420 584 439 085- ředitelna
+420 604 217 644 - Montessori
+420 731 217 455 - sborovna 2. stupeň
+420 775 148 121 - školní družina
+420 584 439 094 - mateřské škola

e-mail: zs.vapenna@jes.cz

IČO: 750 288 91

Datová schránka: b39mtc9

Organizace je zapsána v obchodním rejstříku u krajského soudu v Ostravě, v oddílu Pr, vložce č. 423

Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies