Základní Škola VápennáVápenná 262, 790 64 Vápenná, tel.: 584 439 085, e-mail: zs.vapenna@centrum.cz
Základní Škola Vápenná

Ve školním roce 2019/2020 se naše škola zapojila do sportovního projektu Sazka Olympijský víceboj. Mladší i starší děti mohou soutěžit podobně jako vrcholoví sportovci a reprezentovat svou školu v rámci tohoto projektu. K vylosovaným šťastlivcům dokonce přijede na návštěvu i organizační tým soutěže v čele se známým sportovcem, kteří si připraví bohatý sportovní program doplněný autogramiádou.

Cílem projektu je motivace dětí ke sportu a sportovním činnostem. Žáci se mohou zapojit jednoduše v hodinách tělesné výchovy, kdy pod dohledem vyučujícího splňují předepsané disciplíny víceboje. První stupeň základní školy se zapojí do soutěže Olympijský diplom. Pro druhý stupeň je nachystána soutěž Odznak všestrannosti. Průběžné výsledky se budou v prvním pololetí zapisovat do administrace přímo na stránkách Sazka olympijského víceboje a ty se poté budou přeměňovat na body.

Olympijský diplom

Cílem není soutěžit o nejlepší výkony, ale u každého žáka najít jeho přednosti a dle toho jim doporučit sporty, pro které mají talent. Analýza nemá za úkol najít jen šikovné sportovce, ale ukázat, že sport je tu pro každého.

Učitel s žáky v hodinách tělesné výchovy absolvuje alespoň jednou za školní rok 8 disciplín testujících rychlost, ohebnost, vytrvalost, sílu, hbitost, rovnováhu, silovou vytrvalost a výbušnost. Ve spolupráci se společností SportAnalytik pak bude zdarma vytvořena pohybová analýza, jejíž výsledky se objeví na Olympijských diplomech, které pro děti obdrží na konci školního roku.

Odznak všestrannosti

Odznak všestrannosti, s původním delším názvem Odznak všestrannosti olympijských vítězů, založili dva zlatí olympijští medailisté v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle. Hlavním cílem odznaku je všestranný sportovní rozvoj žáků. Ať už to jsou děti, které pravidelně sportují, ale mohou být vedeny v klubech jednostranně, nebo děti, které nesportují ve volném čase vůbec. Chceme dětem ukázat, že když se budou trochu věnovat tréninku, zlepší se jejich schopnosti. Hlavní je tedy sledování pokroků dětí, a to především u těch méně nadaných.

Při výběru jednotlivých disciplín využíváme přirozené soutěživosti dětí, porovnáváním mezi sebou a možností zisku odznaků různých úrovní (bronzový, stříbrný, zlatý, diamantový) dle dosažených výsledků, je motivujeme k rozvoji všestrannosti. Všechny děti, které splní všechny disciplíny odznaku, tedy i ty, které nedosáhnou svými výkony na některý z odznaků, obdrží na konci školního roku diplom Odznaku všestrannosti.

Novinky

 

Kontakt

Základní škola Vápenná, okres Jeseník, příspěvková organizace

Vápenná 262, 790 64 Vápenná

tel: +420 584 439 085

mobil:

+420 584 439 085- ředitelna
+420 604 217 644 - Montessori
+420 731 217 455 - sborovna 2. stupeň
+420 775 148 121 - školní družina
+420 584 439 094 - mateřské škola

e-mail: zs.vapenna@jes.cz

IČO: 750 288 91

Datová schránka: b39mtc9

Organizace je zapsána v obchodním rejstříku u krajského soudu v Ostravě, v oddílu Pr, vložce č. 423

Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies