Základní Škola VápennáVápenná 262, 790 64 Vápenná, tel.: 584 439 085, e-mail: zs.vapenna@centrum.cz
Základní Škola Vápenná

2. třída

Druháci vyhráli 1. místo

V přírodovědné korespondenční soutěži SVČ Duha Jeseník – středisko ekologické výchovy.

Výtvarně měli ztvárnit několik ptačích hádanek. Děti pracovaly společně a vytvořily čápy, sovy a vrabce již v měsíci lednu, ale díky složitější době jsem vyzvedla diplom i jejich výrobek teprve nyní.

Dětem gratuluji

Michaela Hejrová

I my můžeme pomáhat …

Žáci druhé třídy se rozhodli reagovat na výzvu Domu sociálních služeb v Jeseníku

„Pomozte nám do těchto náročnějších časů vnést trochu barev do života našich seniorů 👵 Současná doba je náročná s ohledem na nemožnost návštěv a omezení kontaktů seniorů. Zapojte své děti nebo i Vy sami můžete babičkám a dědečkům něco pěkného nakreslit nebo napsat nějaký hezký dopis, vzkaz či pozdrav.“

Děti nakreslily a napsaly přání pro seniory a současně je také odeslaly do domovů pro seniory v Kobylé. V měsíci dubnu zde měly mít děti vystoupení pro babičky a dědečky, tak snad se nám to podaří uskutečnit v listopadu, kdy se opět zapojíme do mezinárodního Dne laskavosti.

Michaela Hejrová

Druháci to zvládnou – Škola v pyžamu

Už druhý týden se učíme online. Každý den jeden předmět – střídáme matematiku a český jazyk, příští týden vyzkoušíme i prvouku. Učíme se ze stránek Školákov, Matika.in a zkoušíme i výuku přes web Škola v pyžamu. My se prostě nenudíme, učíme se společně přes živé vysílání a škola nás baví.  

Přesto všechno se dětem stýská a videohovory jsou plné dojetí.

Přejeme všem hodně zdraví.

M. Hejrová

Malý Démosthenés

Po několikaměsíční přípravě nastal den, kdy odvážní druháčci mohli předvést před svými rodiči, známými a kamarády, jak zdatnými jsou řečníky. Nakonec se na tento nelehký úkol připravilo a svou prezentaci předvedlo osm dětí. Krásnou atmosféru celého odpoledne završila společná oslava. Děkuji všem za pomoc, spousty dobrot a velmi příjemné odpoledne.

M.Hejrová

Daruj plyšáka pro dobrou věc

Celý únor probíhal v druhé třídě projekt Daruj plyšáka pro dobrou věc. Cílem bylo nakrmit hladovou zvěř v našich okolních lesích. Jak si ale vydělat peníze? Jak jim pomoci? Vymysleli jme si společně, jak na to…

  1. Naučili jsme se něčeho vzdát a donesli jsme do školy nepotřebné plyšáky.
  2. Naučili jsme se podnikatelsky přemýšlet, roztřídit plyšáky a prodat je dětem ve škole.
  3. Za vydělané peníze jsme pořídili potřebné věci pro výrobu krmítek a jablka a mrkev do krmelce.
  4. Vyrobili jsme 15 krmítek pro ptáčky.
  5. Zopakovali jsme si počítání v praxi – nakupovali jsme.
  6. Naučili jsme se hodně nového o životě zvěře v naších lesích.
  7. Naučili jsme se, že dávat je víc než brát.
  8. Naučili jsme se hodnotit svou práci, přemýšlet, zda byl celý projekt úspěšný.
  9. Naučili jsme se spolupracovat.
  10. Měli jsme krásný pocit z dobře vykonané práce.

Děkujeme tímto manželům Bednaříkovým za krásnou procházku se zajímavým povídáním o lesní zvěři. Děkujeme paní prodavačce za trpělivost při našem počítání při nakupování. Děkujeme rodičům za spolupráci, bez nich by se nám celý projekt nepodařil.

M. Hejrová

Vánoce u druháčků

Co jsme dělali poslední školní den před Vánocemi? Společně jsme je oslavili. Trocha cukroví, dárečky, koledy, svíčky a také kamarádství, přátelství, tolerance a společné hraní. Den byl plný krásných chvilek, radosti a očekávání. Rozloučili jsme se společným zpíváním u stromečku.

Tak šťastné a veselé … J .

M. Hejrová

Vánoční přípravy – dárek pro naše nejmilejší

Pro naše maminky, tatínky nebo babičky a dědečky si přejeme vždycky hlavně zdraví, štěstí a lásku. Letos jsme se rozhodli pomoci Ježíškovi a pod stromeček přidat jeden tajemný balíček. Snad dárek potěší. Děti se moc snažily.

M. Hejrová

Perníčky

Vánoční pečení perníčků provonělo celou školu. Není to jen tak, nejdřív jsme zjistili, odkud se bere mouka, cukr, máslo, vejce a med. Pak jsme se naučili vážit a odměřovat, zpracovat těsto, vyválet, vykrájet, upéct, namazat a ozdobit.

Paráda… fotky vám ukážou, jaké máme ve druhé třídě skvělé cukráře.

M. Hejrová

Projektový den – čertování

Na svátek svatého Mikuláše jsme si zahráli na čertíky. Projektový den byl plný her, zábavy, ale i učení. Pracovali jsme na pracovních listech, den byl zaměřený na slušné chování, toleranci a vzájemnou důvěru a spolupráci. Prošli jsme se pohádkami, kde dobro zvítězí nad zlem a převedli jejich obsah do reálného světa nebezpečí - prevence rizikového chování.

M. Hejrová

Návštěva Mikuláše

Navštívil nás Mikuláš s andílky a čerty. Byl to krásný den.

M. Hejrová

Chystáme se na Vánoce

Přípravy na Vánoce jsou i u nás v plném proudu. Nacvičujeme pilně Vánoční koledu z pohádky Zimní víla a pohádkovou písničku Buchet je spousta na zpívání u našeho školního vánočního stromečku. Zdobíme si třídu, vyrábíme vánoční věnečky. Nezapomeneme také napsat Ježíškovi, slíbit čertovi, že budeme hodní a zkrátit si čekání s naším adventním kalendářem. Na Vánoce se moc těšíme.

M. Hejrová

Lívanečky

V úterý 26. 11. jsme si společně pochutnali na lívanečcích s tvarohem a marmeládou. Recept zvládnou už všichni, u smažení jsme měli pomocníka.

M. Hejrová

Poklad kapitána Baltazara

19. listopadu jsme se pořádně pobavili na divadelním představení v tělocvičně naší školy. Divadlo z Hradce Králové nám zahrálo pohádku o pokladu kapitána Baltazara.

M. Hejrová

Strašidelný den

V úterý 4. 11. se uskutečnil Strašidelný den. Strašidýlka a bubáčci se ráno sešli ve třídě, aby si společně zařádili. Zopakovali jsme si učení, spočítali bubáčky po třídě, napsali pár vět a vytvořili krásné podzimní lucerničky. Den se nám vydařil.

M. Hejrová

Vyrábíme Podzimníčky

Naše velká výprava za krásami naší přírody končila společným tvořením. Jsme rádi, že nám s tvorbou Podzimníčků pomohl pan školník.

M. Hejrová

 

Výlet 3. a 4. třídy na Boží horu

Pěkné podzimní počasí přímo vyzývá k výletům do přírody. Proto jsme se rozhodli alespoň na jeden den vyměnit lavice a školní třídy za les a louky a ve čtvrtek 24.10.2019 jsme vyrazili na Boží horu. Děti rozdělené do čtyřčlenných týmů plnily cestou zajímavé úkoly a sbíraly přírodniny, ze kterých si nakonec vyrobily krásně barevné podzimní palety.

 

Celý výlet se opravdu vydařil a všichni se ve zdraví vrátili domů.

V. Šteiglová

Druháčci podnikli malou výpravu za velkým poznáním

Krásná podzimní výprava na Boží horu v Žulové s úkoly skřítka Podzimníčka se konala ve čtvrtek 24. 10. Počasí nám přálo, příroda byla nádherná, úkoly jsme hravě zvládli. A co Podzimníček? Toho jsme si z ulovených podkladů a darů lesa nakonec vytvořili.

M. Hejrová

Podzim ve Vápenné

Poslední krásné podzimní dny využíváme k učení venku. Dnešní tvoření v hodině výtvarné výchovy a světu práce jsme zvládli v našem parku. Podzimní koláž se dětem moc povedla.

M. Hejrová

Den plný vitamínů

V druhé třídě byl Den ovoce a zeleniny. Nejdříve seznámení odkud se k nám dostane, jak se pěstuje a co to dá práce, než si koupíme třeba sladkou mrkev a pak už jen třídění, malování, zkoumání a ochutnávání.

M. Hejrová

Prvouka

Téma podzim, zahrady, stromy a jejich listy, to se nedá učit v lavici. Musíme ven a všechno řádně prozkoumat.

Prvňáčci a druháci prošli kolem zahrad, polí a lesů, aby zjistili, jestli ten podzim už opravdu začal a co všechno se v přírodě změnilo.

M. Hejrová

Jablíčkový den

Projektový den plný jablíček prožili druháčci v úterý 1. 10.  Jablíčka jsme měřili, vážili, ochutnávali, kreslili, četli o nich i pracovali na pracovních listech. Stihli jsme i pohádku O jablíčku a červíku Pepíkovi. Dnes byl krásný, veselý, červený a voňavý.

M. Hejrová

Páteční výlet na Požární stanici Jeseník

V pátek 27. 9.  jsme společně s dětmi prvního stupně jeli na prohlídku požární stanice v Jeseníku. Pan hasič dětem ukázal techniku a povídal dětem o zásazích v našem regionu. Po prohlídce jsme se prošli na náměstí a na závěr výletu jsme si čekání na autobus zkrátili řáděním na dětském hřišti v areálu ZŠ Průchodní.

M. Hejrová

Podzimní tvoření

Výtvarná výchova patří bezesporu k nejkreativnějším předmětům. Podzim nás láká na krásné procházky a tvoření. Dnes jsme si obtiskli listy, příště budeme pokračovat výtvarnou podzimní koláží.

M. Hejrová

Co je u nás nového?

V druhé třídě k nám přibyli tři kamarádky – Vanesska, Eliška a Amálka. Protože už umíme číst, máme ve třídě sovičku Rozárku, která nám občas píše úkoly. Ty nás baví a řešíme je skoro všichni. Sovičce také můžeme psát dopisy, na které nám vždy odpoví. Třídu máme vyzdobenou výukovými tabulemi, každý den máme přichystanou práci na tabuli nebo na stolečku. Baví nás i práce na koberci a hodnotit si svůj den na náladovníku. Čteme jako draci, proto doma čteme svou oblíbenou knížku, ve škole čítanku a další krásné knihy. Do školy se těšíme každý den.

Druháčci (M. Hejrová)

 

Den Bezpečnosti

Dne 6. 9. jsme se vydali do Jeseníku na akci Bezpečnost bez hranic. Ukázky práce integrovaného záchranného systému byly velmi poutavé, zajímavé a poučné.

Hejrová

Novinky

 

Kontakt

Základní škola Vápenná, okres Jeseník, příspěvková organizace

Vápenná 262, 790 64 Vápenná

tel: +420 584 439 085

mobil:

+420 584 439 085- ředitelna
+420 604 217 644 - zástupce ředitele
+420 732 546 744 - sborovna 1. stupeň
+420 731 217 455 - sborovna 2. stupeň
+420 775 148 121 - školní družina
+420 584 439 094 - mateřské škola

e-mail: zs.vapenna@jes.cz

IČO: 750 288 91

Datová schránka: mdm6hw

Organizace je zapsána v obchodním rejstříku u krajského soudu v Ostravě, v oddílu Pr, vložce č. 423

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies