Základní Škola VápennáVápenná 262, 790 64 Vápenná, tel.: 584 439 085, e-mail: zs.vapenna@centrum.cz
Základní Škola Vápenná

VI. třída

Sázíme bylinky a recyklujeme plasty

V hodinách Rukodělných prací jsme věnovali dlouhý čas tématu životního prostředí a vlivu člověka na něj. V pondělí jsme si prakticky zkusili uvést do praxe teorii využití recyklovatelných materiálů. Úkolem bylo vlastníma rukama si vyrobit plastový samozavlažovací květináč a zasadit semínka bylinek. Šesťáci však ještě netušili, že budou mít i druhý úkol. Tady se teprve ukáže, kdo jak zná přírodu a rostliny. Jejich druhým úkolem totiž bude poznat a pojmenovat rostoucí bylinky, jejichž semínka si zasadili. Zbývá jen držet palce, aby dobře rostly.

Hrajeme basketbal

Přes zimu jsme v tělocviku trénovali převážně basketbal. Zlepšujeme přihrávky, střelbu na koš, dvojtakty i obranu protihráčů. Podívejte se na několik ukázek z takové normální hodiny tělesné výchovy šesťáků a sedmáků.

 

 

Dílny

Nyní v dílnách vyrábíme hmatky. Podívejte se na žáky při práci.

 

Vánoční čas

Věřím, že jsme všichni prožili radostné vánoční svátky a dodatečně přejeme jen to nejlepší do Nového roku. Podívejte se, jak se vánočně proměnila naše třída a jak si šesťáci užívali poklidného posledního školního dne v loňském roce.

Kateřina Moravčíková

Projekt představování

Malá ukázka toho, jak se učíme anglicky. První společný projekt na téma Představování. Jednou ze základních dovedností při osvojování se cizího jazyka je umět sám sebe představit. Říct svoje jméno, bydliště, věk, zájmy a cokoliv dalšího, co o sobě chceme a umíme prozradit. Tyto údaje šesťáci umí nejen o sobě říct, ale také vypsat do jednoduchého formuláře. To se hodí zejména pro období letních prázdnin a dovolené J

V galerii si můžete prohlédnout, jak náš projekt vznikal a také ukázky žákovských prací. A kdybyste si všimli drobných chybiček, zavřete nad nimi prosím oči, protože chyby k učení patří.

 

Ten, kdo se nikdy nedopustil chyby, se nikdy nepokusil o něco nového.“  Albert Einstein

 

Halloveenské lampičky

Se šesťáky jsme v předmětu Rukodělné práce vyráběli halloweenské lampičky. Nejprve jsme sklenice posprejovali barvou, poté jsme černým fixem kreslili dekorace v podzimním, strašidelném stylu. Pravé kouzlo hry světla svíčky a stínů však vyplave na povrch až po setmění, nikoliv za denního světla v průběhu školní výuky.

Den Bezpečnosti

Novinky

 

Kontakt

Základní škola Vápenná, okres Jeseník, příspěvková organizace

Vápenná 262, 790 64 Vápenná

tel: +420 584 439 085

mobil:

+420 584 439 085- ředitelna
+420 604 217 644 - Montessori
+420 731 217 455 - sborovna 2. stupeň
+420 775 148 121 - školní družina
+420 584 439 094 - mateřské škola

e-mail: zs.vapenna@jes.cz

IČO: 750 288 91

Datová schránka: b39mtc9

Organizace je zapsána v obchodním rejstříku u krajského soudu v Ostravě, v oddílu Pr, vložce č. 423

Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies