Základní Škola VápennáVápenná 262, 790 64 Vápenná, tel.: 584 439 085, e-mail: zs.vapenna@centrum.cz
Základní Škola Vápenná

I. třída

Prvňáčci měli svou premiéru v soutěži Riskuj o Zemi.

Vedli si velmi dobře. Družstva Ohnivých lišek, Vlků, Veverek i Soviček bojovala statečně. Riskovat se někdy vyplatí a jindy zase ne… Vyhráli Vlci, ale o svou odměnu se rozdělili se všemi dětmi a tak to má mezi kamarády být.

M. Kořenková

Předškoláci ve škole

Ve středu 27. 3. se přišly do školy podívat děti ze školky. Nebyly tady poprvé, ale poprvé si vyzkoušely posadit se v lavici a pracovat jako školáci. Prvňáčci jim ukázali, jak umí číst, psát a počítat. Společná práce se dětem moc líbila.

Michaela Kořenková

Divadelní představení žáků naší školy

V pátek 22. 3. jsme se šli podívat na divadelní představení dramatického souboru naší školy. Hudební pohádka O dvanácti měsíčkách byla nádherná. Moc se nám všem líbilo sledovat své spolužáky jako hrdiny pohádky. Po představení jsme si o něm dlouho povídali. Úžasný zážitek!

Michaela Kořenková

 

Ponožkový den 21. 3.

Děti z první třídy se zapojily do akce – Ponožkový den.

Hlavním posláním ponožkového dne je obléct si na každou nožku jinou ponožku, a tím vyjádřit podporu lidem s Downovým syndromem.

(zvolené datum nemá nic společného s 1. jarním dnem - bylo stanoveno proto, že Downův syndrom je způsoben trisomií = ztrojením 21. chromozomu)

Downův syndrom je vrozená vada, se kterou se ročně v ČR narodí průměrně 50 dětí. "Downíky" poznáme na první pohled - prozradí je menší podsaditá postava, zešikmené oči, kulatá hlava s plochým obličejem, široké ruce s krátkými prsty, … Krom typického vzhledu způsobuje onemocnění pomalejší mentální vývoj (mentální retardaci), pro který je nejstěžejnější začlenění do společnosti. Právě proto si lidé po celém světě v tento den poruchu připomínají a nosí každou ponožku jinou. Ponožky byly jako symbol zvoleny proto, že pokud se dají patami k sobě, vytvoří dohromady písmeno X připomínající příčinu tohoto onemocnění – poruchu chromozomu X. Odlišnost ponožek pak symbolizuje odlišnost lidí s DS od těch zdravých.

( informace z webu http://www.nametyainspirace.cz)   Michaela Kořenková

Náš domov

Děti z první a druhé třídy se učí prvouku společně. Téma Náš domov si prožily v terénu své obce. Společně se dvakrát vydaly na dlouhé procházky po okolí, studovaly mapu, krásy a památky naší obce. Něco málo se dozvěděly ze současnosti i z historie obce.

Ve třídě se pokusily vytvořit mapu Vápenné a zaznamenat pro ně nejhezčí a nejzajímavější místa obce Vápenná.

Michaela Kořenková

 

Divadelní představení

Devatero pohádek – K. Čapek

V pondělí 25. 2. k nám do školy přijeli herci z Hradce Králové. Zahráli nám dvě pohádky od Karla Čapka. První pohádka byla o tulákovi a druhá pohádka byla o loupežníkovi Lotrandovi. Veselé a poutavé vyprávění bavilo všechny děti i učitele.

Michaela Kořenková

Učíme se venku

Děti z první a druhé třídy se dnes učily venku. Krása naší přírody, slunečné počasí a zářivý sníh, kdo by odolal … 😊 …

Michaela Kořenková

Naše první vysvědčení

Prvňáčci si ve čtvrtek převzali své první vysvědčení. Těšili se na něj už od rána a radost z jedniček byla velká. Jsou to naši šikovní školáci.

M. Kořenková

Vánoce v první třídě

V pátek jsme společně oslavili přichod vánočních svátků. Děti si vyrobily jablíčkové svícny, ochutnaly cukroví, předaly si dárky a společně si hrály.

Přejeme všem klidné a pokojné vánoční svátky.

Michaela Kořenková

 

 

Vánoční setkání prvňáčků a předškoláků

V úterý 18. 12. šly děti z první třídy navštívit kamarády a paní učitelky ve školce. Společně si zatancovaly, zasoutěžily, pojedly cukroví a nakonec si pořádně užily hraní s novými hračkami. Dopoledne se dětem moc líbilo.

Michaela Kořenková

Naši prvňáčci na konci listopadu

Čtení a psaní je velmi baví. Přepis z tiskacího písma je pro ně hračka. Na čtení se hlásí úplně všichni. Matematika je pro ně zábava, rádi o všem diskutují. Prvouku si oblíbili. Na výtvarku se těší a tělocvik milují. Zpívají skoro pořád a stále něco tvoří. Jsou to naši úžasní prvňáčci, kteří svou školu milují.

Michaela Kořenková

 

Slavnostní předávání Slabikáře

Prvňáčci se dočkali a dostali svůj vytoužený Slabikář.  Předal jim ho samotný král Ota I. Nebylo to však jednoduché. Děti skládaly zkoušku z básniček, čtení slabik, skládání slov a nakonec se musely podepsat.

Po celou dobu jim drželi palce jejich rodiče i prarodiče, přišla se podívat i paní zástupkyně naší školy a paní ředitelka s paní učitelkou z mateřské školy.

Král Ota I. prvňáčky pasoval na čtenáře Slabikáře a pak s dětmi celou zkoušku a pasování oslavil.

Děkuji všem za krásné odpoledne a pomoc  

Michaela Kořenková

Když má republika narozeniny

Prvňáčci zažili další projektový den. Dozvěděli se něco málo z historie, poznali prvního pana prezidenta T. G. Masaryka a zazpívali si jeho oblíbenou píseň Ach synku, synku. Naučili jsme se společně státní symboly a poslechli jsme si naši státní hymnu Kde domov můj.

Den byl plný nových informací, tvoření i zábavy.

Nezapomněli jsme naší republice popřát mnoho krásných věcí.

Malá výprava za velkým poznáním

V pátek 27. 10. se žáci první, druhé a třetí třídy vydali na malou výpravu za poznáním na Boží horu do Žulové. Společně si předávali znalosti o podzimu, přírodě a turistice. Starší děti se v terénu učily orientovat na mapě pomocí buzoly, ty menší porovnávaly mapu se skutečností a určovaly směr. Poznávaly také stromy a jejich listy. Cestou si žáčci nasbírali zajímavé přírodniny. Na Boží hoře si z nich děti vyrobily krásné přírodní čelenky.

Malá výprava za velkým poznáním byla zajímavá, veselá a poučná.

Den ovoce a zeleniny

Prvňáčci a druháčci měli den plný vitamínů.  Naučili jsme se poznávat druhy ovoce i zeleniny a rozdělit je do skupinek podle druhů. Nakonec jsme vše ochutnali. Výroba ovocného a zeleninového salátu se dětem moc líbila a hlavně chutnala. Děkujeme rodičům za spolupráci.

4 3 2 1

 

Projektový den – Bramborový den 19. 10.

Děti z první třídy si užily svůj první projektový den plný brambor.

Bramborové povídání, malování, čtení i psaní. Došlo i na volbu Bramborového krále. To byla zkouška z porovnávání docela velkých čísel. Vyhrála totiž největší a nejtěžší brambora. J Takže se měřilo, vážilo a zapisovalo. Děti si nakonec vyrobily svého bramborového krále a těšily se na oběd – na brambory.

 

Pobyt v přírodě

První dny v první třídě

Tak už nám to taky začalo. Učíme se rádi, malujeme, čteme, počítáme. S druháčky  pracujeme ve skupinách i samostatně. Ve škole se nám líbí. Nejen učení, ale i přestávky venku a svačina. J

Zapsala: M. Kořenková

 

 

Den bezpečnosti a zdraví 7. 9. 2018

Počasí jako na objednávku vyšlo na pátek 7. září na akci Den bezpečnosti a zdraví, která proběhla v areálu Priessnitzových léčebných lázní. Na tento den si všechny složky Integrovaného záchranného systému (Policie ČR, Hasičský záchranný sbor, Rychlá záchranná služba, Městská policie Jeseník) a jejich partneři pro návštěvníky připravili bohatý program v podobě dynamických i statických ukázek. Všichni si mohli vyzkoušet a prohlédnout přistavenou techniku i vybavení. No prostě každý si našel to, co ho zajímalo, a že toho nebylo málo. 

Zapsala: Michaela Kořenková

 

Novinky
Kontakt

Základní škola Vápenná, okres Jeseník, příspěvková organizace

Vápenná 262, 790 64 Vápenná

tel: +420 584 439 085

mobil:

 - ředitelna
+420 604 217 644 - zástupce ředitele
+420 732 546 744 - sborovna 1. stupeň
+420 731 217 455 - sborovna 2. stupeň
+420 775 148 121 - školní družina

e-mail: cihalova@zsvapenna.cz

IČO: 750 288 91

Datová schránka: mdm6hw

Organizace je zapsána v obchodním rejstříku u krajského soudu v Ostravě, v oddílu Pr, vložce č. 423

Provozováno CMS / E-shop (c)2019 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies