Základní Škola VápennáVápenná 262, 790 64 Vápenná, tel.: 584 439 085, e-mail: zs.vapenna@centrum.cz
Základní Škola Vápenná

I. třída

První třída

Už je to tady, máme své první vysvědčení. První školní rok je za námi a krásné dlouhé prázdniny před námi. Tak ať se v září zase všichni ve zdraví sejdeme.

Michaela Hejrová

Ahoj školo, hurá na prázdniny!

Prvňáčci společně oslavili závěr svého prvního školního roku. Všichni se už těší na vysvědčení a na slíbené prázdninové cestování a odpočívání. Cesty za dobrodružstvím, k babičkám, tetičkám i k moři se blíží.

 KRÁSNÉ PRÁZDNINY VŠEM PŘEJÍ PRVŇÁCI.

Michaela Hejrová

Divadelní představení

Devatero pohádek – K. Čapek

V pondělí 25. 2. k nám do školy přijeli herci z Hradce Králové. Zahráli nám dvě pohádky od Karla Čapka. První pohádka byla o tulákovi a druhá pohádka byla o loupežníkovi Lotrandovi. Veselé a poutavé vyprávění bavilo všechny děti i učitele.

Michaela Kořenková

Učíme se venku

Děti z první a druhé třídy se dnes učily venku. Krása naší přírody, slunečné počasí a zářivý sníh, kdo by odolal … 😊 …

Michaela Kořenková

Naše první vysvědčení

Prvňáčci si ve čtvrtek převzali své první vysvědčení. Těšili se na něj už od rána a radost z jedniček byla velká. Jsou to naši šikovní školáci.

M. Kořenková

Vánoce v první třídě

V pátek jsme společně oslavili přichod vánočních svátků. Děti si vyrobily jablíčkové svícny, ochutnaly cukroví, předaly si dárky a společně si hrály.

Přejeme všem klidné a pokojné vánoční svátky.

Michaela Kořenková

 

 

Vánoční setkání prvňáčků a předškoláků

V úterý 18. 12. šly děti z první třídy navštívit kamarády a paní učitelky ve školce. Společně si zatancovaly, zasoutěžily, pojedly cukroví a nakonec si pořádně užily hraní s novými hračkami. Dopoledne se dětem moc líbilo.

Michaela Kořenková

Naši prvňáčci na konci listopadu

Čtení a psaní je velmi baví. Přepis z tiskacího písma je pro ně hračka. Na čtení se hlásí úplně všichni. Matematika je pro ně zábava, rádi o všem diskutují. Prvouku si oblíbili. Na výtvarku se těší a tělocvik milují. Zpívají skoro pořád a stále něco tvoří. Jsou to naši úžasní prvňáčci, kteří svou školu milují.

Michaela Kořenková

 

Slavnostní předávání Slabikáře

Prvňáčci se dočkali a dostali svůj vytoužený Slabikář.  Předal jim ho samotný král Ota I. Nebylo to však jednoduché. Děti skládaly zkoušku z básniček, čtení slabik, skládání slov a nakonec se musely podepsat.

Po celou dobu jim drželi palce jejich rodiče i prarodiče, přišla se podívat i paní zástupkyně naší školy a paní ředitelka s paní učitelkou z mateřské školy.

Král Ota I. prvňáčky pasoval na čtenáře Slabikáře a pak s dětmi celou zkoušku a pasování oslavil.

Děkuji všem za krásné odpoledne a pomoc  

Michaela Kořenková

Když má republika narozeniny

Prvňáčci zažili další projektový den. Dozvěděli se něco málo z historie, poznali prvního pana prezidenta T. G. Masaryka a zazpívali si jeho oblíbenou píseň Ach synku, synku. Naučili jsme se společně státní symboly a poslechli jsme si naši státní hymnu Kde domov můj.

Den byl plný nových informací, tvoření i zábavy.

Nezapomněli jsme naší republice popřát mnoho krásných věcí.

Malá výprava za velkým poznáním

V pátek 27. 10. se žáci první, druhé a třetí třídy vydali na malou výpravu za poznáním na Boží horu do Žulové. Společně si předávali znalosti o podzimu, přírodě a turistice. Starší děti se v terénu učily orientovat na mapě pomocí buzoly, ty menší porovnávaly mapu se skutečností a určovaly směr. Poznávaly také stromy a jejich listy. Cestou si žáčci nasbírali zajímavé přírodniny. Na Boží hoře si z nich děti vyrobily krásné přírodní čelenky.

Malá výprava za velkým poznáním byla zajímavá, veselá a poučná.

Den ovoce a zeleniny

Prvňáčci a druháčci měli den plný vitamínů.  Naučili jsme se poznávat druhy ovoce i zeleniny a rozdělit je do skupinek podle druhů. Nakonec jsme vše ochutnali. Výroba ovocného a zeleninového salátu se dětem moc líbila a hlavně chutnala. Děkujeme rodičům za spolupráci.

 

Projektový den – Bramborový den 19. 10.

Děti z první třídy si užily svůj první projektový den plný brambor.

Bramborové povídání, malování, čtení i psaní. Došlo i na volbu Bramborového krále. To byla zkouška z porovnávání docela velkých čísel. Vyhrála totiž největší a nejtěžší brambora. J Takže se měřilo, vážilo a zapisovalo. Děti si nakonec vyrobily svého bramborového krále a těšily se na oběd – na brambory.

 

Pobyt v přírodě

První dny v první třídě

Tak už nám to taky začalo. Učíme se rádi, malujeme, čteme, počítáme. S druháčky  pracujeme ve skupinách i samostatně. Ve škole se nám líbí. Nejen učení, ale i přestávky venku a svačina. J

Zapsala: M. Kořenková

 

 

Den bezpečnosti a zdraví 7. 9. 2018

Počasí jako na objednávku vyšlo na pátek 7. září na akci Den bezpečnosti a zdraví, která proběhla v areálu Priessnitzových léčebných lázní. Na tento den si všechny složky Integrovaného záchranného systému (Policie ČR, Hasičský záchranný sbor, Rychlá záchranná služba, Městská policie Jeseník) a jejich partneři pro návštěvníky připravili bohatý program v podobě dynamických i statických ukázek. Všichni si mohli vyzkoušet a prohlédnout přistavenou techniku i vybavení. No prostě každý si našel to, co ho zajímalo, a že toho nebylo málo. 

Zapsala: Michaela Kořenková

 

Novinky

 

Kontakt

Základní škola Vápenná, okres Jeseník, příspěvková organizace

Vápenná 262, 790 64 Vápenná

tel: +420 584 439 085

mobil:

+420 584 439 085- ředitelna
+420 604 217 644 - Montessori
+420 731 217 455 - sborovna 2. stupeň
+420 775 148 121 - školní družina
+420 584 439 094 - mateřské škola

e-mail: zs.vapenna@jes.cz

IČO: 750 288 91

Datová schránka: b39mtc9

Organizace je zapsána v obchodním rejstříku u krajského soudu v Ostravě, v oddílu Pr, vložce č. 423

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies