Základní Škola VápennáVápenná 262, 790 64 Vápenná, tel.: 584 439 085, e-mail: zs.vapenna@centrum.cz
Základní Škola Vápenná

Florbalový turnaj

Florbalový turnaj

V úterý 26.10.2021 v Lipové-lázních se družstvo žáků 6. a 7. třídy utkalo ve florbalu s okolními školami, a tak prověřili svou fyzičku a vzájemnou souhru.

 Zobrazit celý text

Podzimní dekorace ve 3.A

Na hodině svět práce jsme vytvářeli podzimní dekorace.

Jaroslava Ondráčková

 Zobrazit celý text

Branný den

Branný závod

Již tradiční sportovně-dovednostní závod po okolí Vápenné proběhl letos na konci září. Počasí dětem přálo, takže jim nic nebránilo naplno si užít program, který jim nachystali letošní deváťáci. Trasa závodu i úkoly na stanovištích potrápily nejen mozkové závity, ale i celkovou fyzickou kondici. Odměnou všem zúčastněným bylo drobné pohoštění v cíli. Všem žákům děkujeme za účast, byli jste skvělí!

Kateřina Jezdinská a žáci 9.A

 Zobrazit celý text

Návštěva galerie v katovně

Návštěva v katovny

Návštěva galerie v IC Katovna, workshop na výstavě Venduly Chalánkové. 

Dne 7.10. 2021

zapsala Zdenka Morávková

 Zobrazit celý text

Badatelská výuka v 1.A

Podzimní výprava 1.A

V pondělí 11. 10. bylo krásné podzimní počasí a my jsme se vydali na badatelskou výpravu na Vápenky. Ve třídě jsme se učili poznávat stromy, ale venku je to zajímavější. Cestou jsme si zopakovali vše, co známe o podzimu, na vlastní oči jsme zkoumali barvy podzimu a do třídy jsme si donesli spousty zajímavých listů, větviček a šišek.

Naši výpravu jsme zakončili vzpomínkou vytvořenou z přírodnin.

Michaela Hejrová

 Zobrazit celý text

Den otevřených dveří SPŠ a HŠVP Jeseník

Den otevřených dveří SPŠ a HŠVP

Ve čtvrtek 23. 9. 2021 se vybraní žáci 8. a 9. tříd zúčastnili dne otevřených dveří na dvou školách v Jeseníku a to Střední průmyslové škole (Emku) a Hotelové škole Vincence Priessnitze. Na obou školách byl den otevřených dveří koncipován jako worshop, kde si děti mohly vyzkoušet nebo aspoň shlédnout různé aktivity související s učebními nebo studijními obory, které tyto školy nabízejí. V každém případě se jednalo o přínosně strávené dopoledne.

 Zobrazit celý text

Tvoření ve světu práce 5.A

Svět práce

Tvoříme obrázky z přírodních materiálů.

 Zobrazit celý text

Adaptační den 6.A

Adaptační výlet

Dne 23. 9 .2021 jsme se třídou 6.A vyšli do přírody na Venušiny misky. Cestou jsme došli k Velkému rybníku u Černé vody. Opekli jsme buřty, zahráli jsme na schovávanou. Cestou zpět jsme se vraceli autobusem z Černé vody do Žulové a ze Žulové pěšky do Vápenné.

zapsal: Jan Hájek

 Zobrazit celý text

Jablíčkový den v I.A

Jablíčkový den v 1.A

Projektový den na téma jablíček je u dětí velmi oblíbený. Na tento den si každý žák připravil své jablíčkové překvapení a představil ho ostatním. Odměnou za celodenní počítání, čtení a malování jablíček bylo sladké pečené jablko s pudinkem, které nám připravila paní asistentka Veronika.

Michaela Hejrová

 Zobrazit celý text

Závod přespolní běh

Závod v přespolním běhu

Ve čtvrtek 16. 9. 2021 se v Lipové konalo okresní kolo v přespolním běhu. Po dlouhé době bez sportovních soutěží, které provázely školní rok, jsme zaznamenali rekordní účast 34 žáků naší školy. Největší úspěch slavil Stanislav Marek z 5.A, který zaběhl 1. místo ve své kategorii. Obrovská gratulace!

Závodní běh vyžaduje dobrou fyzickou kondici, ale i velkou odvahu překonat sám sebe. Naši žáci výzvu splnili, užili si pohodové dopoledne, kdy se na nás nakonec usmálo i sluníčko. Všem běžcům a běžkyním gratulujeme k úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Závod byl omezen počtem účastníků, kteří za školu mohli startovat, takže se na všechny zájemce nedostalo. I tak všem děkujeme za jejich zájem a ochotu si zaběhat a těšíme se další ročník této netradiční soutěže.

Kateřina Jezdinská

 Zobrazit celý text
Novinky

 

Kontakt

Základní škola Vápenná, okres Jeseník, příspěvková organizace

Vápenná 262, 790 64 Vápenná

tel: +420 584 439 085

mobil:

+420 584 439 085- ředitelna
+420 604 217 644 - Montessori
+420 731 217 455 - sborovna 2. stupeň
+420 775 148 121 - školní družina
+420 584 439 094 - mateřské škola

e-mail: zs.vapenna@jes.cz

IČO: 750 288 91

Datová schránka: b39mtc9

Organizace je zapsána v obchodním rejstříku u krajského soudu v Ostravě, v oddílu Pr, vložce č. 423

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies