Základní Škola VápennáVápenná 262, 790 64 Vápenná, tel.: 584 439 085, e-mail: zs.vapenna@centrum.cz
Základní Škola Vápenná

5. třída na školním výletě

Náš jednodenní výlet měl neplánovaně dvě části. V pátek 17.6.2016 jsme navštívili Jeskyně Na Pomezí, ale místo plánovaného pokračování směr Lázně Jeseník jsme nasadili pláštěnky a vyrazili na autobus směr Vápenná. 

Jediným štěstím bylo, že nás průtrž mračen zastihla ve vestibulu Jeskyní a ne někde na cestě. Veškeré předpovědi počasí zradily, protože se shodovaly na tom, že pršet nebude.

 

V pátek 24.6.už vypadalo počasí mnohem lépe, a tak jsme s důvěrou vyrazili užít si zbytek výletu.

Vladimíra Šteiglová

 

Ráno jsme jeli autobusem na Pomezí, tam jsme vystoupili a šli lesní cestou do jesenických lázní. Cestou jsme se podívali na nějaké ty hřiby. Až jsme dorazili do lázní, tak jsme šli pomalu k minigolfu a čekali tam, až ten pán přijde. Nepřišel, a tak jsme šli na průlezky a do balnea. V balneu byla studená voda. Potom jsme vylezli a Sára, Luky, Venda a já jsme se šli opalovat. Bylo to úžasné.

Žaneta Havlíková

 

Z Pomezí jsme šli do Priessnitzových lázní. Tam jsme měli jít na minigolf, jenže ho otevřeli pozdě, tak jsme šli do lanového centra. Pak jsme šli do balnea. Tam bylo hodně srandy a zábavy, hlavně jak jsme s Jirkou po sobě stříkali z trysek.

Matyáš Nosek

Ani dlouhá cesta nás neodlákala od lanového centra v Priessnitzových lázních, kromě toho jsme si koupili nanuky na osvěžení, pak už jsme šli na minigolf, ale čekali jsme moc dlouho a tak jsme se vydali do balneoparku. Konečně voda! S chutí jsem vlezla pod ledovou sprchu a pak jsem s kamarády šla do nejstudenější vody v balneu, bez osvěžení jsem se tam ponořila celá – a nebyla jsem sama. Nakonec jsme se někteří opalovali a pak jsme ještě blbli na dětském hřišti.

Sára Šubrtová

Jeli jsme do Jeseníku na Priessnitz, tam jsme měli jít nejprve na minigolf, ale pán nepřišel, mně to ani moc nevadilo, celá třída jsme se nejvíc  těšili do balnea. Po balneu jsme šli Muzikantskou stezkou a pak hned na autobus a samozřejmě jsme po cestě lízali zmrzlinu, protože v tom vedru se to fakt nedalo. Ale to nevadí, hlavní je, že jsme si to jako třída užili.

Karolína Bagárová

 

Vyšli jsme na kopec na lázně a bylo nám strašné vedro. Chvíli jsme seděli na lavičce, která se točila, a šli jsme si namočit ruce do takového malého vodotrysku. Potom jsme šli přes budovu Priessnitz, koupili jsme si nanuky a šli na minigolf, ale tam jsme dlouho čekali. Už nám bylo horko, tak jsme to vzdali a šli do balnea. Převlékli jsme se do plavek a někteří šli i do studené sprchy. Potom jsme šli do strašně ledové vody, do které si někteří lehli. Nakonec jsme se skoro všichni opalovali a pak jsme jeli zpátky. Výlet se mi hodně líbil, hlavně to opalování bylo fajn.

Vendula Jurčková

 

Jeli jsme autobusem na Pomezí, šli jsme do hotelu Priessnitz. Koupili jsme si tam zmrzlinu, venku jsme ji snědli. Co se ale nepodařilo, byl minigolf, protože na nás asi zapomněli. Tak jsme šli do balnea a koupali se. Strávili jsme tam asi hodinu. Líbilo se mi, jak jsme na sebe stříkali. Nelíbilo se mi, jak bylo horko v autobusu nazpátek.

Hugo Kontrik 

Původně jsme měli jít na minigolf, jenomže tam byla ještě jiná škola a pán, který minigolf hlídal, tam nebyl. Takže jsme šli do balneoparku, kde jsme si to nehorázně užili. Poté jsme šli pěšky Muzikantskou stezkou na autobusové nádraží. A pak autobusem domů (domů se mně osobně vůbec nechtělo).

Karla Frančáková

 

Když jsme čekali na minigolf, tak pro nás nikdo nepřišel, což mrzelo mě a bezpochyby celou třídu i paní učitelku. Šli jsme tedy na balneo. A i když jsem tam byla v sobotu 18.6., tak jsem si to náramně užila.

Kristýna Blumová

 

Šli jsme do balnea, potom jsme chtěli jít na minigolf, ale byl zavřený. Potom jsme šli na průlezky, ale bylo pozdě. Museli jsme rychle jít na autobus. Jen tak tak jsme to stihli a pak jsme jeli domů. Celý výlet se mi líbil.

Lukáš Houdek

 

Celkem se mi to líbilo, šli jsme na zmrzlinu, na hřiště, na balneo. Nebavilo mě balneo a trochu mě zklamalo, že jsme nebyli na minigolfu.

Daniela Hauke 

 

   

Publikováno: pátek 8. července 2016 09:52

Novinky

 

Kontakt

Základní škola Vápenná, okres Jeseník, příspěvková organizace

Vápenná 262, 790 64 Vápenná

tel: +420 584 439 085

mobil:

+420 584 439 085- ředitelna
+420 604 217 644 - zástupce ředitele
+420 732 546 744 - sborovna 1. stupeň
+420 731 217 455 - sborovna 2. stupeň
+420 775 148 121 - školní družina
+420 584 439 094 - mateřské škola

e-mail: zs.vapenna@jes.cz

IČO: 750 288 91

Datová schránka: b39mtc9

Organizace je zapsána v obchodním rejstříku u krajského soudu v Ostravě, v oddílu Pr, vložce č. 423

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies