Základní Škola VápennáVápenná 262, 790 64 Vápenná, tel.: 584 439 085, e-mail: zs.vapenna@centrum.cz
Základní Škola Vápenná

Orientační běh

První říjnový pátek nás poctil ranní námrazou. Pohled z okna mě ještě více přilepil k posteli a vidina dne stráveného v mrazu lesů v okolí Habiny mě příliš nelákala. Během dopoledne se však vše v dobré obrátilo a úžasný slunečný den se začal plnit příjemnými a hřejivými pocity. A to nejen ze sluníčka!

Nová soutěž pro žáky, kterou zorganizovali tělocvikáři ZŠ Vidnava byla zajímavá nejen tím, že tak úplně nezáleželo na běžeckých schopnostech, ale také prostředím, ve kterém se uskutečnila. Vždyť Habina je místem, které orientační běžci přímo vyhledávají. V příštím roce se zde uskuteční dokonce Mistrovství Evropy v tomto sportu.

Naši žáci nemají příliš zkušeností, ve smyslu spojení běhu a orientace v terénu. A tak jsem si především přál, aby doběhli všichni v pořádku do cíle, což se stalo. Někteří sice bloudili, ale nakonec si dokázali poradit a s radostnými úsměvy dobíhali do cíle.

Nejlépe se závod povedl těm nejmladším. Páťačky Kája Frančáková a Tereza Kavková se velmi dobře orientovaly při hledání deseti terčíků a i přesto, že si sáhly na dno svých fyzických sil, nepolevily a jejich dobrý čas dával záruky slušného celkového umístění. Po kolapsu domácích závodnic, které si zapomněly „pípnout“ poslední kontrolu bylo jasné, že vítězství je naše! Naši nadvládu v této kategorii potvrdily sestry Hlásné, které po velmi dobrém běžeckém výkonu s jednou drobnou chybou v určení směru, obsadily 3. místo. Kousek od medaile byly také starší žákyně Tereza Hašková a Sára Fiorová, které skončily po bojovném výkonu na čtvrtém místě.

Soutěž se všem náramně líbila. Nejen proto, že počasí bylo opravdu luxusní, ale i organizace byla na úrovni. Bohaté občerstvení a krásné ceny byly jen pomyslnou třešinkou na pěkném orientačním dortě.

Poděkování zaslouží všichni zúčastnění žáci a také pan starosta Leoš Hannig, který pomohl s přepravou dětí tam i zpět.                                                                                          Bořivoj Kubíček